0

İspir Doğal Beyaz Bal (1Kg)

İspir Doğal Beyaz Bal (1Kg)

Marka: YÖRESEL ÜRÜN
%12

540.00 TL

475.00 TL

Ürün Seçenekleri
HEDİYE..
  • Hamsi Kolanyası
  • Çay Kolanyası
İlgili Ürünler
Ürün:
Şimdi sipariş verirseniz içerisinde kargoda.
Hızlı Kargo
Hızlı Kargo
Sepete Ekle
Hemen Al

Ülkemizde haklı olarak ün yapmış ispir Yayla  balı yöredeki saf çiçeklerden, yine saf bir arı ırkı olan Kafkas Arısı tarafından üretilmektedir.Üretilen bal sarısı zerreciklerde ışıldar ve 15 derecenin altında havalar soğumaya başladığı zaman beyazlaşır ve krema şeklini alır.Bu şekilde yenmesini özellikle tavsiye ediyoruz.

Not:Satmış Olduğumuz Bu Ürün Saf Ve Doğal Bal!dır Bazı Sitelerde Sahte ve İllegal Yollardan Elde Edilmiş Balları Tercih Etmeyiniz..!

 


Beyaz Bal Olur Mu?

 

 

Balın rengi beyaz ile amber rengi arasında değişen açık renktedir. beyaz balının kristalize olmuş krema halindeki bu niteliği, balın değerini bilenler tarafından artırmakta ve aranan bir özellik halini almıştır. Özellikle çocukların bal tüketimini artırmak ve sağlıklı büyümeleri için çok uygundur.

Kafkas Arısı dünyada ekonomik değere sahip çok önemli dört arı ırkından birisidir. Ardahan ili bu ırkın ülkemizdeki gen kaynağı durumundadır. Bu bölgede tarımsal amaçlı ilaçlama ve gübreleme yok denecek kadar azdır. Bu yüzden çiçek yapısına bağlı olarak üretilen balların kendine has bir tadı ve kokusu vardır. Ayrıca bu değerli ürün, üretim tekniğinde, paketlemesinde açısından bakıldığında organik bal denilebilecek kalitede ancak resmi çalışmaları yapılmamış. 

 

Besin değerleri açısından bakıldığında uzmanlar balın doğrudan kana geçtiğini, içinde B,B6,C vitaminleri olduğu belirterek yararlarını şöyle sıralıyorlar: Çocuğun gelişimini hızlandırır, kansızlığa etkilidir, kanı temizler, kalbin ve midenin dostudur, kemikleri geliştirir, karaciğeri, sindirim organlarını onarır, zekâ ve hafızayı kuvvetlendirir, romatizmayı ve damar sertliğini giderir, hazmı kolaylaştırır, sinirleri sakinleştirir, sıcak su ile şerbeti kabızlığı, soğuk su ile de ishali iyileştirir.

 

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır