0

Gizlilik Sözleşmesi

Gizlilik Sözleşmesi
 
TÜKETİCİYE AİT KİŞİSEL BİLGİLERİN KORUNMASI
 
Rikaret Kopuz Gıda ltd Şti, sahibi olduğu web sitelerini ziyaret eden kişilerin özel bilgilerine saygı göstermektedir. Bu web sitesi kişisel bilgilerin gizliliğini koruma politikasını da işte bu nedenle geliştirdik. Bu web sitesi kişisel bilgilerin gizliliği politikası, yalnızca web sitesinin altbilgi kısmındaki “kişisel bilgilerin korunması beyanını” tıkladığınızda doğrudan doğruya bu politikaya bağlantılanan web sitelerinin işletilmesine uygulanır. 
 
 
Rikaret Kopuz Gıda ltd Şti , bu web sitesi üzerinden, isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi ve diğer benzeri bilgiler (“Bilgileriniz”) gibi sizi tanımlayan kişisel bilgilerinizi, bunları bize isteyerek vermeniz durumunda toplayacaktır (ancak, eğer bir geniş bant bağlantınız varsa, aşağıda “IP Adresleri” hakkında belirtilenleri okuyun). Bilgilerinizi, bizden olan taleplerinize karşılık vermek için kullanacağız. Zaman zaman da bunları, gereksinimlerinizi ve web sitelerimizle ürün ve hizmetlerimizi nasıl geliştirebileceğimizi daha iyi anlamak için kullanabiliriz. Sizinle bağlantı kurmak ve/veya sizi, genel sağlık konuları (bazı sağlık sorunları hakkındaki bilgiler gibi) ile ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgilendirmek için de bu bilgilere başvurabiliriz. Bilgilerinizi, üçüncü kişilerden aynı amaçla elde edilmiş Bilgilerinizle zenginleştirebilir ya da bir araya getirebiliriz. 
 
 
Web sitemizi ziyaretinizle ilgili olarak ileteceğiniz tüm diğer bilgiler de (“Diğer Bilgiler”, yani sizi tanımada kullanılamayan bilgiler) Rikaret Kopuz Gıda ltd Şti
 ya da temsilcilerinin veritabanlarına eklenebilir. Rikaret Kopuz Gıda ltd Şti, bu veritabanları ve içerdikleri bilgiler üzerindeki tüm haklarını saklı tutmaktadır. Topladığımız diğer bilgiler arasında IP adresiniz ve web kayıtları ( web log ) ile tanımlama bilgileri ( cookie ) (lütfen aşağıya bakınız) kullanılarak derlenen diğer bilgiler de yer alabilir. 
 
 
Bu site bazen web kaydı bilgilerini derlemek için tek piksellik resimler ( single pixel gifs ) olarak da adlandırılmakla birlikte web işaret noktaları ( web beacons ) olarak bilinen bir teknolojiyi kullanabilir. Web işaret noktası, web sayfalarına ya da e-posta mesajlarına konmuş ve izlenen o sayfaların ya da açılan mesajların yerlerini belirlemek için tasarlanmış bir grafikten ibarettir. Web kaydı bilgileri, web sitelerimizden birini, bunlara ev sahipliği yapan bilgisayarımız (ki buna “web sunucusu” denilmektedir) üzerinden ziyaret ettiğinizde derlenir. Web sunucusu, sitemizi ziyaret ettiğiniz tarih ve saat, ziyaret ettiğiniz sayfalar, üzerinden bize ulaştığınız web sitesi, kullandığınız web tarayıcısı (örneğin Internet Explorer) ve işletim sistemi (örneğin Windows 2000), Internet hizmet sağlayıcınızın alan adı ve adresi (örneğin AOL) gibi bazı kişisel olmayan bilgileri otomatik olarak algılar. Mesajların açılıp açılmadıklarını belirlemek için promosyon amaçlı e-posta mesajlarına da web işaret noktaları koyabiliriz. 
 
 
Bu web sitesi “tanımlama bilgisi (cookie)” olarak adlandırılan bir teknolojiyi kullanabilir. Tanımlama bilgisi, web sunucumuzun, web sitemize girdiğinizde bilgisayarınıza (tam olarak söylemek gerekirse tarayıcınızın dosyasına) gönderdiği bir bilgi kümesidir. Böylelikle, bir kez daha girdiğinizde sitemiz, bilgisayarınızda tanımlama bilgilerinden birinin bulunup bulunmadığını saptayacaktır. Tanımlama bilgileri, siteye ek işlevsellikler getirmeye ve site kullanımını daha doğru analiz etmemize yardımcı olur. Örneğin sitemiz, daha sonra ziyaret ettiğinizde sizi şifrenizi hatırlayıp yeniden girme gereksinimden kurtaran bir dizi tanımlama bilgisini tarayıcınıza yerleştirebilir. 
 
 
Bu web sitesi Internet Protokol (IP) adreslerini kullanmaktadır. IP adresi, Internet hizmet sağlayıcınızın bilgisayarınıza, Internet'e erişiminizi gerçekleştirebilmeniz amacıyla verdiği bir numaradır. Genel olarak IP adresi Internet'e her bağlandığınızda değişir (“dinamik” bir adrestir). Ancak şunu unutmayın ki eğer bir geniş bant bağlantınız varsa, elimize geçecek IP adresiniz ya da hatta kullandığımız bir tanımlama bilgisi, kişisel koşullarınıza bağlı olarak, kişisel addedilebilecek bilgiler içerebilir. Bunun nedeni, bazı geniş bant bağlantılarında IP adresinin değişmemesi (“statik” IP) ve kişisel bilgisayarınızla atanmış olmasıdır. IP adresinizi, toplanmış bilgilerinizi rapor etmek ve web sitesini geliştirmek için kullanmaktayız. 
 
 
Bu sitenin 18 yaşından küçük kişilere yönelik olarak ya da onların ilgisini çekmek amacıyla tasarlanmadığını bilmelisiniz. On sekiz yaşından küçük olduğunu bildiğimiz hiç kimsenin kişisel bilgilerini toplamamaktayız. 
 
Bu web sitenizin size ait bilgileri toplayan alanları, soket katman şifrelemesi ( socket layer encryption ) (SSL) endüstri standardını kullanmaktadır. Ancak, bundan yararlanabilmek için tarayıcınızın da bu şifre koruma türünü desteklemesi gerekir (Internet Explorer'ın 3.0 ve sonrası sürümleri gibi). 
 
Bilgilerinizi, Rikaret Kopuz Gıda ltd Şti 'nin temsilcileri, yüklenicileri ya da ortaklarıyla, bunların bizimle birlikte ya da bizim için verdikleri hizmetler çerçevesinde paylaşabiliriz. Bu temsilci, yüklenici ve ortakların, söz konusu verileri, Rikaret Kopuz Gıda ltd Şti, 'ne hizmet sağlamak dışındaki amaçlarla ya da Rikaret Kopuz Gıda ltd Şti 'la yaptıkları işbirliğine (örneğin ürünlerimizden bazıları diğer şirketlerle yapılan ortak anlaşmalar çerçevesinde geliştirilip pazarlanmaktadır) yönelik hizmetler dışında kullanmaları kısıtlanmıştır. Örneğin, size ait bilgileri, temsilci, yüklenici ve ortaklarımıza, veri tabanlarımıza sunucu hizmeti vermeleri, veri işleme hizmeti sunmaları ya da dilemiş olduğunuz bilgileri size e-posta ile göndermeleri için verebiliriz. 
 
Rikaret Kopuz Gıda ltd Şti , bilgilerinizi, yasal gereklilik durumlarında ya da hükümet yetkililerinin usulüne uygun istemlerine karşılık olarak paylaşma hakkını saklı tutmaktadır. Ulusal güvenliğin, devlet ya da şirket güvenliğinin söz konusu olduğu olağanüstü istisnai durumlarda da (Dünya Ticaret Merkezi'ne yönelik Eylül 2001'deki terörist eylem gibi), Rikaret Kopuz Gıda ltd Şti , tüm ziyaretçi ve müşterileri veritabanlarını yetkili hükümet birimleriyle paylaşma hakkını saklı tutmaktadır. 
 
 
Bilgileriniz, bunlarla ilgili web sitesi işinin satışı, temliği ya da başka bir türlü devriyle ilgili olarak da üçüncü kişilere verebiliriz. Böylesi bir durumda, söz konusu alıcının, bilgilerinizi bu Kişisel Bilgilerin Korunması Politikası'na uygun olarak saklamayı kabul etmesini gerekli kılarız. 
 
 
Bu web sitesi, ziyaretçilerimize kolaylık olması amacıyla, yararlı bilgiler sunabileceğine inandığımız bir dizi başka siteye link vermektedir. Burada açıkladığımız politika ve usuller bu siteler için geçerli değildir. Bu sitelerin kişisel bilgilerin gizliliği, güvenlik, veri toplama ve dağıtma politikaları hakkında bilgi almak kendilerine başvurmanızı öneririz. 
 
Bu Web Sitesi Kişisel Bilgilerin Korunması Politikasını zaman zaman güncelleyebiliriz. Size daha yararlı olmak üzere böyle bir güncelleme yaptığımızda, güncellenen politikayı da bu sitede yayınlayacağız. 
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır