0

Sıkça Sorulan Sorular

Ürünü aldım , fakat bozulmuş ya da hasar görmüş bir şekilde elime ulaştı ne yapmalıyım?
Sizin mağduriyetiniz, neden kaynaklanırsa kaynaklansın sorun giderilecektir.Sorun ister  bizden kaynaklansın ister kargodan ya da başka bir sebepten firmamız siparişleriniz için tam garanti vermektedir.Sadece bizi ürün ulaştığı anda bilgilendirmeniz yeterlidir.
Nasıl Alışveriş Yapabilirim . Video İzle..!
Nasıl Üye Olurum. Video İzle..!
Nasıl Gönderilir..?

Ürün siparişi verdim ne zaman elime geçer?

Sitemiz müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak en geç 3 gün içerisinde teslimat yapılmaktadır.cuma günü gün içinde verilen siparişleriniz pazartesi kapınıza olacak şekilde  1 gün sonraya bırakılır.

Sitemizde herhangi bir ürün beğendiniz, fakat ürün açıklamaları sizi tatmin etmedi mi?

Her konuda müşteri hizmetleri kısmından yada sitede tanımlı olan mail adreslerinden bize ulaşarak sorularınızı sorabilirsiniz.En kısa süre içerisinde size dönülecektir.

Havale yoluyla ya da posta çekiyle ürün siparişi verdim ve parasını da yatırdım fakat havale bildirim formunu doldurmayı unuttum diyorsanız?
Sayın müşterimiz bu durumda siparişleriniz güvencemiz altındadır.Bizi bilgilendirdiğiniz anda siparişiniz işleme konulacaktır.
3 Boyutlu Güvenlik (3D Secure) Sistemi Nedir?

Visa ve Mastercard'ın uluslararası geçerliliği olan bu sistemi, internet alışveriş dünyasının 3 boyutu olan müşteri, kart sağlayıcısı banka ve işyeri arasındaki bilgi akışını alışveriş esnasında özel şifre ve anahtarlar sayesinde güvenle sağlar. Kişisel Güvenlik Mesajı Yapı Kredi Bankası tarafından alışveriş sırasında müşterilerimize gösterilir. Böylece kartın, kart sahibi haricinde başkaları tarafından kullanılması önlenmiş olur.
Kart hamili, Kişisel Güvenlik Mesajı adı verilen kendine özel bilgiyi güvenli sitelerden yaptığı alışverişler esnasında görecek ve sitenin gerçek olduğunu anlayacaktır.
Aynı şekilde kart hamili cep telefonuna gelen 3 Boyutlu Güvenlik şifresini girerek işlemini onaylayacak, böylece işyerine de (alışveriş sitesi ) kendini tanıtacaktır.


Kart Hamiline Faydaları Nelerdir?
3 Boyutlu Güvenlik Sistemi sayesinde müşterilerimizin kart bilgileri 3. şahısların eline geçse bile, işlem sırasında gönderilen Akıllı sms Mesajı ve Kişisel Güvenlik Mesajı bilinmediği için sisteme dahil üye işyerlerinde harcama yapılamaz. Böylece sistem tam güvenlik sağlar.

İşyerine Faydaları Nedir?

Sistemde yer alan Kişisel Güvenlik Mesajı, Yapı Kredi Bankası tarafından alışveriş sırasında gösterilir ve işlem, 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi Akıllı Sms şifresi ile onaylanır. Alışverişin sonlandırılması 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi Akıllı Sms şifresi ile mümkün olduğundan şifreyi bilmeyen birinin kartı kullanması, alışveriş yapması mümkün değildir.

Sisteme Nasıl Kayıt Olunur?

3 Boyutlu Güvenlik sistemini (3D Secure) kullanabilmek için;
www.worldcard.com.tr adresinden kayıt yapılmalıdır.
Kayıt işlemi için, www.worldcard.com.tr adresinde ana menüde yer alan "WORLD'Ü TANIYIN" menüsü seçilir.
Açılan sayfada sol menülerde yer alan "World ile Güvenli Alışveriş" başlığı tıklanır. Ardından 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi menüsü seçilir.
Açılan içerikte "Sisteme Nasıl Kayıt Olunur?" başlığı altındaki bağlantı tıklannır.

Açılan pop-up pencerede;
Kredi Kartı son 4 rakamı
Kredi Kartı Şifresi
Kartın Güvenlik Kodu
Ad- soyad bilgileri doldurulur.Bilgiler doğru girilirse bir sonraki ekranda;
Kişisel güvenlik mesajı belirlenir. ( Güvenlik mesajı sadece rakam, sadece harf veya harf-rakam karışık belirlenebilir. 25 karakterden fazla olmamalıdır.)
Akıllı Sms mesajlarının gönderileceği numara seçilir. ( Müşterilerimizin bankamızda kayıtlı cep telefon numaraları ilgili alanda listelenir. Müşterilerimiz combobox yardımı ile tercih ettikleri numarayı Akıllı Sms numarası olarak belirleyebilir.)Yukarıda ki ekranda gerekli bilgiler doldurulduktan sonra "TAMAM" butonuna basıldığında, 3 Boyutlu Güvenlik kayıt işleminin tamamlandığına dair aşağıdaki ekran gelir.3 Boyutlu Güvenlik (3D Secure) Şifre Blokesi Nasıl Kaldırılır?

3 boyutlu Güvenlik Şifresinin bloke olması durumunda yeniden kart doğrulama işlemi yapılarak kayıt işlemi yenilenmelidir.


3 Boyutlu Güvenlik Kaydı Oluşturulan Kredi Kartının Şifresi Blokeli ise Nasıl İşlem Yapılmalıdır?

Kredi Kartı için yeni bir şifre oluşturulmalı. Kredi Kartında daha önce muhasebeleşmiş bir finansal işlem var ise yeni oluşturulan şifre ile 3 Boyutlu Güvenlik Kaydı yaratılabilir.
Kart yeni ise ve kartta herhangi bir finansal işlem yoksa karta şifre belirledikten sonra kart ile işlem yapmak üzere müşterilerimizi yönlendirmeliyiz.


Kredi Kartının Güvenlik Kodunun (CVV) Hatalı Girilmesi Durumunda Ne Yapılmalıdır?

Kartın arka yüzeyinde yer alan Güvenlik Kodu;
2 kez hatalı girilirse, 3. denemede "Doğru" giriş yapılırsa işleme devam edilir.

3 kez hatalı girilirse güvenlik kodu bloke olduğu için tekrar deneme yapıldığında hata alınır, aynı gece 00:00' dan sonra, bloke kalkar. Tekrar kayıt işlemi denenebilir.


3 Boyutlu Güvenlik Akıllı SMS Numarası Nasıl Değiştirilir?

3 Boyutlu Güvenlik Sistemine kayıt yaptırılırken belirlenen, Akıllı Sms gönderim numarası değiştirilmek istenirse;

Değişiklik yapılmak istenen numara, bankamız sistemlerinde kayıtlı ise tekrar üyelik kaydı oluşturulması ve Akıllı Sms telefon numarasının belirleneceği ekranda kullanılmak istenen numaranın seçilmesi yeterlidir.

Değişiklik yapılmak istenen numara banka sistemlerinde kayıtlı değil ise Telefon Bankacılığı şifresi ile yeni numara banka sistemlerine eklenmeli, daha sonra müşterimiz yeniden üyelik kaydını yapmalıdır.


Yurt dışı GSM Numaraları 3Boyutlu Güvenlik Sisteminde Kullanılabilir mi?

Hayır, sadece Türk GSM operatörleri için 3D güvenlik şifresi gönderimi gerçekleştirilebilir.
Ürünü aldım fakat umduğum gibi çıkmadı, geri iade etmek istiyorum,ne yapmalıyım?
Değerli müşterilerimiz her ne olursa olsun,ürünümüzden memnun kalmadığınız takdirde ürünü geri iade almaya hazırız,fakat ürünü bize geri iade etmeden önce lütfen bizimle iletişime geçiniz, biz ürünlerimize çok güveniyoruz,ancak bizim dışımızda gelişen olaylarda beraber çözeceğimizi belirtmek isteriz.
Sanal pos ne kadar güvenli?
Sayın Müşterilerimiz.
İçiniz Rahat Olsun...!
Ödemeleriniz direkt olarak bankaya gitmektedir.Kredi kartı bilgileriniz bizim tarafımızdan kesinlikle görülmemektedir. Sitemizde şu an bankaların kullandığı en güvenli ödeme biçimi olan 3D Secure güvenli ödeme sistemi mevcuttur. ayrıca mağazamız rapidssl 128bit şifreleme sertefikasıyla korunmaktadır.
Ürünü beğenmezsem, memnun kalmazsam iade edebilir veya değiştirebilirmiyim?

Rikaret.com'dan alacağınız tüm ürünleri koşulsuz iade edebilir veya başka bir ürünle değişimini yapabilirsiniz. 

Kargo ücreti ne kadar tutar?

Bir defada yapacağınız 150,00TL ve üzeri alımlarda kargo ücreti bize aittir. Ürünü değiştirmek veya iade etmek isterseniz ve bu bizim hatamızdan kaynaklanmışsa kargo ücreti ödemeden değişim veya iade yapabilirsiniz. 150,00TL'ye kadar alımlarda ödenecek kargo ücretleri;

Standart Kargo Üçretimiz 7,50TL dir

Ödemeyi nasıl yapacağım ?

Ödemelerinizi;

1. Banka yolu ile havale/eft yapabilirsiniz..

2. Tüm bankalara ait kredi kartları ile  Sanal Post 3D Secure Güvenlik Sistemi İle ödeme yapabilirsiniz.

3.Ptt Posta Çeki İle Ödeme Yapabilirsiniz

4.Kapıda Ödeme İle Ödeme Yapabilirsiniz(Yurtiçi Kargo) Kapıda Tahsilatlı Ödeme

5.Mail Order İle Ödeme Yapabilirsiniz

6.Alışveriş Çeki İle Ödeme Yapabilirsiniz.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır