0

Ödeme Seçenekleri

 ÖDEME SEÇENEKLERİ 

 

>KREDİ KARTI İLE ALIŞVERİŞ İMKANI                                              

www.rikaret.com.tr size 128 Bit SSL üzerinden Visa ve Master Card ile güvenli alışveriş yapma imkanı tanır.

Kredi Kartı Güvenliği Hakkında Bilgi Edinmek İçin Tıklayın..!

 


 

 

 

  >HAVALE/EFT İLE ALIŞVERİŞ İMKANI                                            

Banka şubelerine giderek (şubelerden havale/eft için bazen 20-25 TL komisyon alabilmekteler)

ATM'lerden kartlı veya kartsız para yatırarak (Havale/Eft komisyon ücreti 1-5 TL arasında değişmektedir.)

Telefon bankacılığını kullanarak (Genellikle havale/eft komisyon bedeli alınmamaktadır)

En kolay yolu ise internet üzerinden online olarak  (0,50 Kr - 1 TL arası havale ücreti kesilmekte)

 

 

Havale / EFT ile yaptığınız alışverişlerde, teslimat süresinin başlangıcı, siparişi verdiğiniz zaman değil sipariş tutarının havale ile hesaplarımıza geçtiği andır. Havale ile yapılan ödemelerde ise % 3 indirim yapılır.

Eğer yukarıdaki bankalarda hesabınız yok ise veya banka şubesine gitmek istemiyorsanız, kendi herhangi bir banka hesabınızdan hesap numaralarımıza EFT yapabilirsiniz. EFT yabancı bir bankadan, başka bir bankaya yapılan para transferi demektir. Havale 7/24 yapılıp ve anında gerçekleşmesine rağmen, EFT sadece mesai saatleri içinde yapılmakta, hesaplarımıza ise anında geçmemektedir. Havale örnekleri için tıklayınız.Havale / EFT için Hesap Numaralarımız   İçin Tıklayın..!              

 


 

 

Yapı Kredi Bankası ATM'den havale işlemi kısaca aşağıda açıklanmıştır

Satın almak istediğiniz tutar miktarınca kağıt para ile size en yakındaki Yapı Kredi Bankası ATM'lerine gidin. Yatırmak istediğiniz kağıt paraların buruşuk yırtık veya hasarlı olmamasına dikkat edin.

Size en yakın YApı Kredi Şubesi veya paramatik adresini öğrenmek için tıklayınız.

Yapı Kredi Bankası ATM'lerinde yapılacak para yatırma işlemlerinde 5, 10, 20, 50, 100 ve 200 TL banknotlar kullanılabilmektedir.

Bu nedenle yatırmak istediğiniz tutar bu banknotlar ile yatırılamayacak bir değerde ise bir üst tutara yuvarlama yapılması önerilir ;

Örneğin: Yatırmak istenen tutar 12,50 TL ise uygun banknotlar ile 15 TL gönderim yapılması gerekmektedir. Çünkü paramatik metal para kabul etmemekte ama paraüstü verebilmektedir. Eğer sipariş miktarınızdan fazla paranın bizim hesaplarımıza geçmesi durumda rikaret.com.tr artı yatıdığınız miktarı hesabınıza artı puan olarak yükleyecektir.

Not : Yapı Kredi Bankası ATM üzerinden başka hesaba doğrudan para yatırma işlemlerinde masraf veya komisyon almaktadır. Göndereceğiniz tutar eğer banknot değerinden farklı ise yatırdığınız tutardan para üstü alabilirsiniz, bu durumda dikkat etmeniz gereken gönderim tutarınız masraflar sizden karşılanacak şekilde olmalıdır başka bir deyişle yerelmarket.com alımınızın tam tutarı + masraf tutarı olarak para yatırmanız gerekmektedir.

Başka Hesaba Para Yatırma

    - Öncelikle ATM’de ki Kartsız İşlem tuşuna basılır.
    - Kartsız İşlemler ana menüsünden Para Yatırma işlemi seçilir.
    - Sonraki menüden Hesap Numarasıyla Para Yatırma işlemi seçilir.
    - Para yatırılacak Şube Kodu, Hesabın Numarası ve Para Yatırılacak Tutar girilerek Evet seçeneği seçilir.
    - Şimdi ekranda ne tür bir gönderim yapacağınız sorulmaktadır, Borç Ödeme seçeneği ile devam edilir.
    - Sonraki ekranda parayı yatıran kişinin yani sizin Cep Telefon Numaranız sorulmaktadır, cep telefonu numaranız girilir.
    - Paramatik şimdi sizden Yatırılacak Parayı isteyecektir. Açılan Para Yatırma Bölmesinden paranızı bankamatiğe veriniz.
    - Paramatik parayı sayarak daha önce verdiğiniz gönderim bilgileri ile saydığı paranının tutarını sizi onaylatacaktır.
    - Para gönderiminizin kime, hangi tutarda ve hizmet bedelinin ne kadar olduğunu onaylayın.
    - Paramatik bu aşamada parayı yatırmak istediğiniz hesaba aktarır ve işlemin tamamlandığını belirterek makbuz ve varsa para üstünüzü size iade eder.


(HAVALE & POSTA ÇEKİ) İLE YAPMIŞ OLDUĞUNUZ ALIŞVERİŞLERİNİZ`DE ÖDEME BİLDİRİMİ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİM KURMANIZ GEREKMEKTEDİR AKSİ HALDE DOĞACAK SORUNLARDA  FİRMAMIZ SORUMLU TUTULAMAZ...!  


 

POSTA ÇEKİ İLE ÖDEME


Eğer bulunduğunuz yerde banka şubesi yok ise veya banka şubesine gitmek istemiyorsanız PTT posta çeki hesabımıza ödeme yapabilirsiniz. Posta çeki ödemelerinizi Tüm online PTT şubelerinden yapabildiğiniz gibi PTT ATM'lerinden ve Posta Çeki İnternet Şubesinden yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

PTT Şubeleri bir süredir Online Para gönderimi olanağı sağlamaktadır. Bu olanaktan yararlanarak para gönderimi için yapmanız gerekenler şöyle;

rikaret.com.tr. posta çeki hesabına para yatırma işlemi;

Size en yakın PTT Şubesini bulun veya öğrenmek için buraya tıklayınız.
PTT Şubesinde öncelikle sıra alın ve hemen her masada bulabileceğiniz "Yurt İçi Havale Gönderim Formunu" temin edin.
Form üzerinde size ait iletişim bilgilerini, SAMİ KOPUZ adına alıcı hesap no ve isim bilgileri, göndermek istediğiniz miktarı (göndermek istediğiniz net tutarı) rakam ve yazı ile yazın ve bu tutar dışında gönderim sırasında +1 TL gönderim ücretini fazladan ödemeniz gerektiğini unutmayın, sonra eklemek istediğiniz bir not varsa kısaca belirterek doldurunuz.
Hazır Form ile sıranız geldiğinde gişe görevlisine giderek formu verin göndermek istediğiniz tutar örneğin : 12 TL + Masraf 1 TL olarak ödemenizi yapın.
Makbuz vs. gibi şeyleri lütfen saklayınız ve rikaret.com.tr ve müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçiniz.

Not 1: rikaret.com.tr'den satın almak istediğiniz ürünün NET tutarı gönderilmeli, diğer masraf ve kesintilerin sizin tarafınızdan ayrıca karşılanması gerektiği unutulmamalıdır.

Not 2: Ptt gönderimleri online olarak kontrol edilebilmektedir. Bunun anlamı rikaret.com.tr'den herhangi bir satın alım için Ptt yolu ile para gönderimi yaptığınızda doğrudan teyid alarak ürününüzü teslim edebilmemizdir. Ancak bazı durumlarda Ptt Online işlemlerindeki aksamalar nedeni ile gönderdiğiniz ücreti kontrol edip teyid edememekteyiz bu durumlarda teyid işleminin yapılabildiği en kısa sürede ürününüzü teslim edebilmekteyiz ancak ödeme teyidi yapılmadan herhangi bir teslimat yapılamadığı kesin olarak bilinmelidir.

Pttbank şubeleri mesai saatleri için tıklayın.

Örnek doldurulmuş Ptt para gönderim formu
 

MAİL ORDER İLE ÖDEME...!

Mail Order Nedir?
*** Mail Order, kredi kartınız ile ödeme yapmanızı sağlayan bir " Kredi Kartı Ödeme Talimatı "dır.

Neden Sitemizde Mail Order Kullanıyoruz?
*** Mail Order, sadece sizin onayınız ile kredi kartınızı kullanarak ödeme yapmanızı sağlar. Yazılı ve imzalı onayınız olmadan ödeme gerçekleştirilemez. Bu sebeple Mail Order güvenilir bir ödeme sistemidir. Mail order ile verdiğiniz ödeme talimatı imzanızı ve o günkü tarihi içeren form sadece bir kez kullanılabilir.

Mail Order Formunda yer alan kredi kartı bilgiler kimler tarafından görülür?
*** Mail Order Formu sadece firmamızın anlaşmalı olduğu bankalar tarafından ödeme talimatı göndermeye yetkili kılınmış, ödeme yetkilisi tarafından görülür ve işleme koyulur. Mail Order Formunda yer alan bilgiler ile, sizin imzalayarak onayladığınız işlem dışında başka bir işlemin yapılması mümkün değildir.

Mail Order ile Nasıl Ödeme Yapacağım?
*** Mail Order Ödeme Formu Alttaki Resime Sağ Tıklayarak Kopyala/Yapıştır Yaparak Bilgisayarınıza Kopyalayın Yazıcı İle Çıktı Alarak Eksiksiz Bir Şekilde Doldurun , Formda Yazan Şirket Fax Numaramıza Faxlayın. Firmamız yetkilisi, sizden teyit almak için sizi arayacaktır ve böylece ödeme işlemini tamamlamış olacaksınız.

 

MAİL ORDER FORMU İNDİRİN...!


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır