0

Güvenli Alışveriş

 

 


 

RİKARET.COM.TR GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

 

Güvenliğiniz bizim için önemli! Rikaret.com.tr'nin amacı ziyaretçilerinin internet üzerinden rahat ve güvenli bir ortamda alışveriş yapmalarını sağlamaktır. Bu hedefle yola çıkan Rikaret.com.tr bu ortamı sağlayabilmek için altyapısını en son teknoloji ile yapılandırmıştır.


Sitemizde bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için uygulanan güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bu güvenlik önlemlerden bazıları şu şekildedir:
Üyelik Bilgileriniz

Üyelik adresleriniz ve üye giriş şifreleriniz veritabanımızda şifreli olarak saklanmaktadır.

SSL Sertifikası


Kredi kartı alışverişlerinde 128 bit SSL Güvenlik sistemi kullanılmaktadır. Böylece kredi kartı işlemi sırasında kart bilgilerinin üçüncü şahıslar tarafından görülebilmesi imkansız kılınmaktadır. Alışverişiniz sırasında bütün dünyada geçerli olan SSL güvenli iletişim protokolünü barındıran HTTPS://WWW.RİKARET.COM.TR  adresinde işlem yapılmaktadır. Bu SSL güvenlik protokolü sayesinde sitemize verdiğiniz kredi kartı bilgileriniz şifrelenerek bankaya gönderilir ve bu işlem sırasında bu bilgilere ulaşılması mümkün değildir. Kart numaranızı kesinlikle kimse göremez.

Ayrıca kredi kartı bilgileriniz para transferi işleminde anlaşmalı bankalar sayesinde dünya standartı olan SET protokolünden de geçmektedir.

Kredi Kartı Güvenliği

Müşterilerin alışverişlerinde kullandıkları kredi kartı bilgileri sistemimizde kesinlikle tutulmamaktadır.

Elektronik ticarette kredi kartı bilgilerinin başkalarının eline geçme riski günlük hayattakine göre çok daha azdır. Günlük hayatta ödeme yaparken kredi kartı bir başkasına verilmekte, bu yüzden kredi kartının üzerindeki bilgilerin gizliliği büyük oranda ortadan kalkmaktadır. SSL ve SET güvenlik protokelleri sayesinde Rikaret.com.tr ve banka arasındaki veri akışı sırasında bilgiler şifrelenerek aktarılmakta böylelikle bilgilerin başka bir kişinin eline geçmesi durumunda çözülebilmesi (yani kullanılabilmesi) önlenmektedir. Böylece kart bilgilerinin gizliliği ve alışverişin güvenliği sağlanmış olmaktadır. Bu sistem sayesinde Rikaret.com.tr sizin kredi kartı bilgilerinizi göremez. Ayrıca kredi kartı sahiplerinin internet üzerinde yapılan alışverişlere de diğer alışverişler gibi her zaman itiraz hakkı vardır.

Rikaret.com.tr'de alışveriş yapmak güvenli midir ?

Rikaret.com.tr'de yaptığınız alışverişler kesinlikle güvenlidir.Alışveriş esnasında kullandığınız kredi kartı bilgileriniz kesinlikle kaydedilmez ve görüntülenemez.Kredi kartı bilgiler doğrudan ilgili bankanın sistemine şifrelenmiş bir şekilde gönderilir ve ilgili tutar kart limitinden düşer.Kredi kartı bilgileri dışında kalan sevkiyat ve üyelik bilgiler ise sadece yetkili personel tarafından faturalandırma işleminde kullanılır.

Rikaret.com.tr'de alışveriş yaparken verdiğim bilgilerin gizli tutulduğundan nasıl emin olabilirim ?

Sitemizde alışveriş yaparken kullandığınız sevkiyat bilgileri - üyelik bilgileri son derece teknolojik , şifrelenmiş ve güvenli fiziksel ortamlarda saklanır.Bu bilgilere sadece yetkili personel ulaşabilir.Rikaret.com.tr olarak sitemize üye olan ve sitemizden alışveriş yapan üyelerimizin bilgilerini hiç bir kurum , kuruluş veya tüzel kişilikle paylaşmayacağımızı taahhüt ve beyan ederiz.

SSL Sertifakası nedir ve ne işe yarar ?

SSL sertifikası ödeme sayfalarında vermiş olduğunuz kredi kartı bilgilerinizin ilgili bankanın sistemine şifrelenmiş ve ulaşılamaz  bir şekilde gitmesini sağlayan bir nevi garantör'dür.Bu yapı sayesinde kredi kartı bilgileriniz ele geçirilemez geçirilmiş olsa dahi şifrelendiği için karşı taraf kredi kartı bilgileriniz yerine anlamsız karakterlerden oluşan bir küme yazıyı ele geçirmiş olur.Ödeme sayfalarında tarayıcınızın sağ alt köşesinde göreceğiniz kilit işareti size mevcut sayfanın SSL Sertifikası ile korunmakta olduğunu anlatır. Rikaret.com.tr 128 Bit SSL Sertifaka Teknolojisini Kullanmaktadır.

Alışverişlerimde CVC2 numarasını kullanmak zorundamıyım ?

CVC2 numarası kredi kartınızın arkasında bulunan rakamın son üç hanesidir. Kartın manyetik şeridine yazılmayan bu numara sayesinde kredi kart numaranız ve son kullanma tarihiniz ele geçirilse bile CVC2 numarası gizli kalacağından kartınız isteğiniz dışında kullanılamaz.5 Ekim 2001 tarihinden itibaren kredi kartı ile yapılan alışverişlerde CVC2 numarasının kullanılması zorunlu hale gelmiştir.Bu sebebten dolayı alışverişlerinizde CVC2 numarasını kullanmak zorundasınız.

 

 

 


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır