0

Hakiki Cimil Köy Tereyağı (1Kg)

Hakiki Cimil Köy Tereyağı (1Kg)

Marka: YÖRESEL ÜRÜN
%12

410.00 TL

360.00 TL

Ürün Seçenekleri
TUZ ORANI..!
  • Tuzlu
  • Az Tuzlu
  • Tuzsuz
İlgili Ürünler
Ürün:
Şimdi sipariş verirseniz içerisinde kargoda.
Hızlı Kargo
Sepete Ekle
Hemen Al

Cimil Köy Tereyağı 1 kg (hakiki)
Cimil Yaylasından Toplanan Yayla Sütlerinden Elde Edilmektedir Fabrikasyon Ürün Değildir Plastik Kaplar İçerisinde Vakum Yapılarak Paketlenir.

NOT: Tuz oranı standarttır.

 


 

Tereyağı kalp krizini önlüyor.

Kanadalı bilim adamları, kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığa neden olduğu öne sürülen tereyağını temize çıkardı.

EDMONTON - Yeni bir araştırmadan elde edilen sonuçlara göre, tereyağı ve sığır eti kalp krizi riskini ve kolesterolü düşürüyor, şeker hastalığı ve obeziteyi tedaviye yardımcı oluyor.

Alberta Üniversitesi profesörü Spencer Proctor ve asistanı Flora Wang tarafından yapılan araştırma sırasında, 16 hafta boyunca deney farelerine tereyağı ve inek etinde bolca bulunan vaksenik asit bakımından zenginleştirilmiş diyet uygulandı.

Vaksenik asidin vücutta kolesterol başta olmak üzere birçok rahatsızlığa sebep olan şilomikronların oluşmasını yavaşlattığı gözlemlenirken, deney sonunda kötü kolesterol olarak bilinen LDL başta olmak üzere, toplam kolesterol ve trigliseritte düşüş görüldü.

Flora Wang, “Tereyağı, sığır eti ve türevlerinde vaksenik asid oranı en az yüzde 70’tir. Araştırmanın bizi en çok sevindiren sonuçlarından biri, metabolizmada birçok hasara sebep olan şilomikronların oluşmasının bu yolla yavaşlatılabileceği olmuştur. Bugüne kadar zararlı etkilerinden korktuğumuz doğal yağlar, aslında sağlığımız için son derece faydalı. Tereyağı ve sığır etinin kalp krizi riskini düşürmesi, şeker hastalığı ve obezite tedavisine yardımcı olması ve kolestrole iyi gelmesi, artık bir realite” diye konuştu.

Bu arada, doktora öğrencisi olan Flora Wang, araştırma sonuçlarını sunduğu, Alberta’da düzenlenen “Uluslararası Şilomikronların Zararları Sempozyumu”nda “genç araştırmacı” ödülünü aldı

Bankalara özel taksit seçenekleri :


Ortalama Değerlendirme » puan
bekir kucukkayapuan
20 Ağustos 2015
Ürünler guzel. Ancak gönderimde sorun var. Tereyağızeytin yağ gibi sivı halde geldi. Paketleme iyi yapılmıyor. Onu yapabilirlerse 10 numara olacak

Onur MİRASÇIOĞLUpuan
16 Aralık 2013
10 numara, 5 yıldız veriyorum. Oldukça lezzetli.

Metin ÇAMURŞENpuan
14 Şubat 2012
Yöresel lezzet arayanlar için ideal bir tereyağı.biraz tuzlu gibi.herkese hitap etsin diyorsanız Erzurum tereyağını tavsiye ederim. yöresel olsun alıştığım tad olsun derseniz bunu tavsiye ederim. her ikisinden de aldım gayet memnunum.

  • *
  • *
  • *
  • *

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır