0

Kestane Balı

Kestane Balı

Marka: YÖRESEL ÜRÜN
%13

2,480.00 TL

2,150.00 TL

Şimdi sipariş verirseniz içerisinde kargoda.
Hızlı Kargo
Hızlı Kargo
Sepete Ekle
Hemen Al

 

ÇOK ÖZEL KAMPANYA

2 kg Kestane Balı Bu Özel Kampanya Sayesinde Siz Değerli Müşterilerimize, 570TL Yerine 545TL. Ayrıca 500 gr Çaykur Tiryaki Çay Hediye Ve Kargo Bedava....


 

Bal neden besleyicidir ve enerji verir?

Bal, vitaminler, enzimler, mineraller, aminoasitler ve vücut için gerekli yaşamsal değerde diğer pek çok elementi içerir. Bu balı, şekerli ürünlerden ayıran en belirgin özelliktir. Arılar, 1 gram bal için 4.000'den fazla çiçeğin nektarını toplarlar. Bal, binlerce çiçeğin, bitkinin besleyici değerlerini ve şifasını taşır. Kişinin beslenme ve enerji ihtiyacına büyük ölçüde katkı sağlar. 100 gram balda, yaklaşık 304 kalori(kcal) vardır. Öte yandan bal, antioksidan ve antibakteriyel özelliğiyle, vücudun direncini güçlendirir. Sağlığı korumaya yardımcı olur.


 

 

 

Gerçek bal bozulmaz, kristalleşebilir.

 

Yaygın kanının aksine, gerçek bal bazen kristalleşir. Bu, bozulduğu anlamına gelmez. Kristalleştiği haliyle de tüketilebilir; besin değerini kaybetmez. Balı kristalleşme öncesindeki kıvamına getirmek mümkündür: Benmari usulü (45°C'yi geçmeyen sıcaklıkta su dolu bir kabın içinde, suyla doğrudan temas ettirmeden) ısıtmak, kristalleşmenin çözülmesi için yeterlidir. Sahte bal ise kristalleşmez; çünkü içinde doğal özler bulunmaz.

 

 

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :


Ortalama Değerlendirme » puan
SELİM DEMİRpuan
10 Nisan 2017
Tat ve koku yerinde gibi. Sanki biraz daha

  • *
  • *
  • *
  • *

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır