Rize Yöresi Kestane Balı

Arıların, Rize’nin en doğal ortamından hayatımıza sunduğu ve eşsiz değeri yadsınamayacak mucizevi bir besin kaynağı olan Ayder kestane balı, insan sağlığına hizmet eden doğal bir ilaç olarak kabul edilmektedir. Bu yazımızda, her derde deva kestane bal

Kestane Balı

Arıların, Rize’nin en doğal ortamından hayatımıza sunduğu ve eşsiz değeri yadsınamayacak mucizevi bir besin kaynağı olan

Ayder kestane balı, insan sağlığına hizmet eden doğal bir ilaç olarak kabul edilmektedir.  Bu yazımızda, her derde deva kestane balının eşsiz faydalarını sizlerle detaylı bir şekilde paylaşmaya çalışacağız.

 

KALP HASTALIKLARINA DEVA: Özellikle tarçın ile karıştırılarak düzenli bir şekilde tüketildiğinde ileriki yaşlarda, muhtemel kalp hastalıkları ve kalp krizi gibi önemli risk taşıyan rahatsızlıklara karşı koruyucu bir görev üstlenmektedir.

KISIRLIK: Erkeklerde, düzenli kullanıldığı takdirde istikrarsızlık problemine çözüm getirdiği ve spermlerin dölleme kapasitesini arttırdığı bilinmektedir. Kadınlara gelince rahmi güçlendirerek gebe kalma sürecini hızlandırmaktadır.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR:  Uzmanların belirttiğine göre her gün düzenli olarak kullanılan kestane balı vücudun bağışıklık sisteminin düzenlenmesinde ve güçlenmesinde aktif rol oynamaktadır.

KANSERE KARŞI KORUYOR:  Mide, akciğer ve kemik kanserlerinin günde bir tatlı kaşığı kadar kestane balı tüketmesi sonucunda durumlarının olumlu yönde ilerlediği gözlenmektedir.  

ARTERİT: Rize kestane balının tarçınla beraberinde getirdiği şifanın bir örneğini arterit hastalarında kullanılan merhemde görebiliriz. Bu merhem ; iki bardak ılık suya bir çay bardağı Rize kestane balı ve bir çay kaşığı toz tarçın eklenerek hazırlanır. Bu merhem iyileştirmeden ziyade mevcut olan ağrıyı azaltma görevi üstlenir.

Şurup olarak hazırlanan ve iyileştirme vazifesi taşıyan formülümüzün tarifi ise şu şekildedir: bir su bardağı sıcak  su içerisine iki yemek kaşığı Rize kestane balı ve bir çay kaşığı kadar tarçın eklenerek karıştırılır. Hazırlanan şurup sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tüketilirse kronik arteritin bile çözümü olabilmektedir.

HAZIMSIZLIĞA BİREBİR:  Her yemek öncesi iki yemek kaşığı Rize kestane balı alınması midedeki asit oluşumunu önemli ölçüde engellediğinden hazımsızlığı önlemede aktif rol oynamaktadır.

SOĞUK ALGINLIĞI : Yapılan araştırmalara göre kestane balı içerisinde bulunan bir maddenin grip ve soğuk algınlığına neden olan mikrop ve bakterileri öldürerek bu hastalıklardan korunmamızı sağladığı ortaya konmuştur.

       Yukarıda belirttiğimiz belli başlı hastalık ve rahatsızlıklardan korunma yönünde büyük fayda sağlayan Rize kestane balının, tüm bu özelliklerinin yanı sıra daha birçok faydası bulunmaktadır. Bu önemli faydaları şu şekilde sıralayabiliriz:

-Akciğer hastalıklarının tedavisinde önemli rol oynar.

-Kas ağrısı vücudun çeşitli yerlerinin uyuşması ve titremesini önlemede etkilidir.

-Cildimizde oluşan leke ve bozuklukların giderilmesine yardımcı olur.

-Felç, sinir ve beyin hastalıkları gibi önemli sağlık probleminin giderilmesinde aktif rol oynar.

-Damar tıkanıklığı ve sertliği gibi kalp damar hastalıklarının önlenmesinde etkilidir.

-Hazmı kolaylaştırmada , bağırsak yollarını düzenleyerek kabızlığın giderilmesinde , bağırsak gazının ve iltihabının tedavisinde önemli  bir yere sahiptir.

-Ağız içerisinde oluşan yaraların giderilmesine yardımcı olur.

- Sarılık , sedef , nezle ve grip hastalıklarının tedavisinde aktif rol taşımaktadır.

-Kirli kanın temizlenmesini ve kemiklerin kuvvetlenmesini sağlar.

-Baş ,göğüs, karın ve bel ağrılarının ve baş dönmesi gibi şikayetlerin giderilmesinde doğal bir besin kaynağıdır.

-Hafızayı  ve gözleri güçlendirerek hayatımıza daha sağlıklı devam etmemizi sağlar.

       Bütün bu dertlerinize deva arıyorsanız www.rikaret.com.tr  adresinden Rize'nin doğal ve güvenli ortamından elde edilen hakiki  çamlıhemşin kestane balı , ayder kestane balı , borçka  kestane ballarını en kaliteli ve güvenilir şekilde ekonomik fiyata temin edebilirsiniz.